Power Jóga/Rezervácia


Powerjoga

ako fyzická aktivita vychádza z východnej filozofie, ako aj zo švédskej liečebnej gymnastiky.

Je však prispôsobená rytmu dnešných dní a prináša možnosť ako na chvíľu "vypnúť" a sústrediť sa iba na seba.

Okrem toho nás učí ako pracovať so svojím telom, mať ho pod kontrolou, byť sebavedomým, či jednoducho byť si vedomým sám seba.

Na konci lekcie vždy výživná relaxácia (min.10 minút).

Kde :

Alžbetina 30, Košice, 1.poschodie


Kedy a ako sa prihlásim ? 


Aktuálne: letný režim PONDELKY

pozri si dni, časy a rezervuj si miesto

http://www.balansia.sk/rezervacia/first.php5€/ 1 lekcia

10 vstupov 45€

individuálna lekcia : 1 hod/ 20 €   vtedy radšej píšte info@balansia.sk


FAQČo je to vlastne tá power jóga? Aký je základný rozdiel medzi klasickou jógou a power jógou?

Powerjoga je zapletenie nôh a vykrútenie rúk na americký, český, či slovenský spôsob ... myslím, že to je základný a asi aj jediný rozdiel... inak povedané, klasická joga je životný štýl, filozofia a presvedčenie, ktorá je ovplyvnená najmä človekom, priestorom, dobou, tradíciou, odkiaľ tento štýl prichádza. Powerjoga je komerčný štýl jogových cvičení. Vo všeobecnosti ide rovnako ako pri joge o duševno-telesnú, resp. telesno-duševnú cestu k poznaniu seba samého/seba samej. No ja osobne veľký rozdiel medzi cvičením powerjogy a jogy nevidím, skôr ide o rozdielny spôsob života.  Každý človek  má svoj vlastný štýl (power)jogy, ktorý až prekvapivo odzrkadľuje jeho charakter, psychické a fyzické rozpoloženie a silu. A rovnako charakter človeka silno ovplyvňuje štýl prevedenia (power)jogy.

Klasická jóga je stará niekoľko tisícročí... ale kedy a prečo uzrela svetlo sveta power jóga ?

Na otázku „prečo“ odpoveď neviem ... asi preto, lebo svet, v akom žijeme, nám nedáva veľa možností na praktizovanie klasickej jogy... síce sú štúdiá, ktoré o sebe tvrdia, že školia klasickú jogu, prípadne sa o to snažia, myslím si, že moderný človek nemá priestor ani čas na to, aby si ráno vyplachoval nos vodou, vyvrátil to, čo má v žalúdku (aj to je joga ;)), kloktal slanú vodu, celý deň meditoval, oddychoval, prípadne žul bylinky a korienky a prežil na jednej miske ryže a zároveň zvládal ťažké asány a cítil sa šťastný, že jeho cesta vedie k poznaniu seba samého... Na otázku „kedy“, vraj v roku 1979.

Pre koho je power jóga predovšetkým určená ?

Powerjoga je určená rovnako pre každého, kto ju chce cvičiť, prípadne skúsiť.

Môže ju cvičiť aj človek, ktorý v živote nechodil na jógu ?

Určite áno, nakoľko sa aj ten najlepší jogín musí zahriať a rozcvičiť a skladba celej hodiny pozostáva zo sústavy prípravných a zahrievacích cvičení, ktoré sú základom náročnejších, miestami krkolomných asán – pozícií. Postupom času a pravidelným cvičením zvládne powerjogu každý, kto má vôľu ... ešte vždy platí, že človek musí byť presvedčený, že to chce robiť alebo aspoň skúsiť. Joga a samozrejme aj powerjoga, ako každé cvičenie, či vo fitku sú o to účinnejšie a zvládnuteľnejšie a radostnejšie, o čo viac ich praktizujeme svojim srdcom a vypneme hlavu ... a ani sa nenazdáme a okrem krásneho tela máme aj čistú hlavu.Dá sa pri power jóge aj SCHUDNÚŤ ?

(Power)joga nepozná obezitu ani vychudnuté telo. Správne cvičenie jogy smeruje k prirodzenej podstate človeka, ako duševnej tak aj telesnej. Keď si pozriete DaVinciho zobrazenie človeka alebo knihy anatómie, nájdeme človeka, ktorý má kosť obalenú svalom, sval je pevný vyrysovaný a správne natiahnutý. Áno, pri (power)joge sa dá schudnúť, cele telo sa posilní a natiahne, zapájajú sa hlboké svaly, tukové bunky sa odbúravajú. Ale toto nie je podstata (power)jogy. Ide skôr o zdravotné účinky, ktoré toto cvičenie má. Priaznivo pôsobí na detoxikáciu tela a prečistenie hlavu. Vyformovanie postavy je veľmi príjemný sprievodný jav...

Ak smeruje otázka k vyformovaniu postavy a k zdravotným účinkom (power)jogy... aj tu treba trpezlivosť. Viditeľné pokroky možno pri určitej dávke odhodlania a disciplíny badať cca po 4 až 6 mesiacoch. Všetko závisí aj od toho, v akom zdravotnom a telesnom stave začne človek cvičiť.

zdroje: www.jogavsade.sk
Newsletter

O mne
Mgr. Marianna Mereššová – psychologička a certifikovaná lektorka tantra jógy Mohendžodáro (pod vedením MUDr.Moniky Sičovej Ma Deva Pranama). V každej žene je sila, naplnená zdravými inštinktami, vášňou a tvorivosťou. Nespracované zážitky a traumy sa neukladajú len v našej psychike, ale aj tele. Uvedomelou prácou so svojou dušou a telom sa rozpúšťajú, vedome uvoľňujú, stávame sa opäť živými. Ciest je mnoho a ja objavujem tú svoju.

Pokračovať
logo

Copyright © 2015 Balansia.sk. All Rights Reserved.
Created by Lias.sk - web stránky Košice